Mixed Doubles Super Series - Halifax
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Halifax
Jan 4 - 7, 2024
|
| Draw Jan 5 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gionest/Desjardins Chicoutimi, QC |
2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 3 | X | 9 | ||||
| Locke/Perry NL, CAN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gionest/Desjardins
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.43 |
| PA/G: | 9.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Locke/Perry
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.44 |
| PA/G: | 12.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Gionest/Desjardins
| Games: | 44 |
| Record: | 31W - 13L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 0L |
| PF/G: | 9.64 |
| PA/G: | 6.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Locke/Perry
| Games: | 20 |
| Record: | 5W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 10.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Gionest/Desjardins
Locke/Perry
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













