Ontario Mixed Doubles Tour Championship
Curling Scores
Ontario Mixed Doubles Tour Championship
Jan 12 - 14, 2024
|
| Draw Jan 12 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mallett/Jackson Toronto, ON |
1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 9 | |||
| Shipmaker/Aprile Mississauga, ON |
0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mallett/Jackson
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.03 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Shipmaker/Aprile
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 13.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Season Statistics
Mallett/Jackson
| Games: | 61 |
| Record: | 28W - 33L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 3L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 8.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Shipmaker/Aprile
| Games: | 19 |
| Record: | 5W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.31 |
| PA/G: | 11.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Mallett/Jackson
Shipmaker/Aprile
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














