SaskTel Tankard Last Chance
Curling Scores
SaskTel Tankard Last Chance
Jan 12 - 14, 2024
|
| Draw Jan 13 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Daymond Bernath Saskatoon, SK |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 5 | |||
| Matthew Drewitz Saskatoon , SK |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Daymond Bernath
| Games: | 4 |
| Record: | 4W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.06 |
| PA/G: | 3.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.89 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Matthew Drewitz
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.17 |
| PA/G: | 6.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Daymond Bernath
| Games: | 53 |
| Record: | 24W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.81 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Matthew Drewitz
| Games: | 30 |
| Record: | 13W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.23 |
| PA/G: | 7.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Daymond Bernath
Matthew Drewitz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












