Milk Every Moment Ontario Tankard
Curling Scores
Milk Every Moment Ontario Tankard
|
| Draw Jan 26 - 12:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Pat Ferris Grimsby, ON |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | |||
| John Epping Toronto, ON |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 10 | ||
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.73 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.72 |
| PA/G: | 6.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
| Games: | 55 |
| Record: | 33W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.96 |
| PA/G: | 7.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
| Games: | 61 |
| Record: | 37W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 4L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Simon Hebert (Sep 23, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 6th End vs. Simon Hebert (Sep 23, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. James Craik (Sep 21, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 8th End vs. Ryan Wiebe (Sep 27, 2023)
> 2 in 4th End vs. Brad Gushue (Sep 22, 2023)
> 2 in 4th End vs. James Craik (Sep 21, 2023)
> 2 in 6th End vs. Owen Purcell (Sep 20, 2023)
> 2 in 5th End vs. Owen Purcell (Aug 27, 2023)
> 2 in 5th End vs. Sam Steep (Aug 24, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Pat Ferris | ||
| John Epping | ||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















