USA Curling Senior Women's National Championship
Curling Scores
USA Curling Senior Women's National Championship
Feb 20 - 25, 2024
|
| Draw Feb 24 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lisa Rauliuk , WA |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 7 | ||
| Tracy Lawless , IL |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lisa Rauliuk
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 8.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Tracy Lawless
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.79 |
| PA/G: | 6.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lisa Rauliuk
Tracy Lawless
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














