Saskatchewan Mixed Doubles Curling Provincials
Curling Scores
Saskatchewan Mixed Doubles Curling Provincials
Feb 15 - 18, 2024
|
| Draw Feb 16 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kessel/Ede Balgonie, SK |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||
| Schlechter/Grabarczyk Regina, SK |
0 | 3 | 0 | 1 | 3 | 2 | 2 | X | 11 | |||
Event Statistics
Kessel/Ede
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.26 |
| PA/G: | 15.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Schlechter/Grabarczyk
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.39 |
| PA/G: | 9.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Kessel/Ede
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Schlechter/Grabarczyk
| Games: | 22 |
| Record: | 7W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 10.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Kessel/Ede
Schlechter/Grabarczyk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












