AJCT Ponoka U20
Curling Scores
AJCT Ponoka U20
Feb 16 - 18, 2024
|
| Draw Feb 17 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaylin Young Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
| Emma Deschiffart Lacombe, AB |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kaylin Young
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.65 |
| PA/G: | 5.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Emma Deschiffart
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.14 |
| PA/G: | 5.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kaylin Young
Emma Deschiffart
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













