BC U21 Women's Curling Championship
Curling Scores
BC U21 Women's Curling Championship
Feb 14 - 18, 2024
|
| Draw Feb 16 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Ava Arndt Vernon, BC |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
| Hannah Rempel Kelowna, BC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | X | 9 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ava Arndt
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.42 |
| PA/G: | 12.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Hannah Rempel
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ava Arndt
Hannah Rempel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












