Ontario Kinghome Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Ontario Kinghome Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 22 - 25, 2024
|
| Draw Feb 24 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Wilson/Dow Palmerston, ON |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 7 | ||
| Mulville/Hale Kingston, ON |
0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wilson/Dow
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.22 |
| PA/G: | 8.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Mulville/Hale
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.41 |
| PA/G: | 11.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Wilson/Dow
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.85 |
| PA/G: | 8.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Mulville/Hale
| Games: | 19 |
| Record: | 12W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.32 |
| PA/G: | 7.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.51 |
Scoring Records - Season
Wilson/Dow
Mulville/Hale
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














