USA Curling Club National Championships
Curling Scores
USA Curling Club National Championships
Apr 2 - 6, 2024
|
| Draw Apr 5 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Charles Taggart Anchorage, AK |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | ||||
| Andy Turner Columbus, OH |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | X | 9 | |||
Event Statistics
Charles Taggart
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.82 |
| PA/G: | 13.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Andy Turner
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.49 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Charles Taggart
Andy Turner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Charles Taggart | ||
| Andy Turner | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













