USA Curling Under-5 National Championship
Curling Scores
USA Curling Under-5 National Championship
Apr 25 - 28, 2024
|
| Draw Apr 28 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matt Mellin , USA |
![]() |
4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 2 | X | 11 | ||
| Will Meyer , USA |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Matt Mellin
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.78 |
| PA/G: | 4.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Will Meyer
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.80 |
| PA/G: | 8.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matt Mellin
Will Meyer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












