Curling1spoon Elite 8
Curling Scores
Curling1spoon Elite 8
Aug 16 - 18, 2024
|
| Draw Aug 17 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Eunjung Kim Gangneung, KOR |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | |||
| Seungyoun Ha Chuncheon, KOR |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 7 | ||
Event Statistics
Eunjung Kim
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 5.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Seungyoun Ha
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Eunjung Kim
Seungyoun Ha
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















