Icebreaker Challenge
Curling Scores
Icebreaker Challenge
Aug 30 - Sep 1, 2024
|
| Draw Aug 31 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Ethan Sampson Chaska, MN |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 7 | |||
| Austin Kadlec Rice Lake, WI |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ethan Sampson
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 4.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Austin Kadlec
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.56 |
| PA/G: | 7.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ethan Sampson
Austin Kadlec
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















