Icebreaker Challenge
Curling Scores
Icebreaker Challenge
Aug 30 - Sep 1, 2024
|
| Draw Aug 31 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sean Grassie Winnipeg, MB |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 4 | |||
| Darryl Sobering Denver, CO |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sean Grassie
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.74 |
| PA/G: | 4.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Darryl Sobering
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sean Grassie
Darryl Sobering
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















