Cargill Curling Training Centre MJCT Fall Spiel
Curling Scores
Cargill Curling Training Centre MJCT Fall Spiel
Sep 13 - 15, 2024
|
| Draw Sep 15 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cassidy Dundas , MB |
![]() |
2 | 0 | 3 | 1 | 5 | X | 11 | ||||
| Shaela Hayward , MB |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cassidy Dundas
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.67 |
| PA/G: | 4.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.63 |
Shaela Hayward
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.29 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cassidy Dundas
Shaela Hayward
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













