HearingLife Tour Challenge Tier 1
Curling Scores
HearingLife Tour Challenge Tier 1
Oct 1 - 6, 2024
|
| Draw Oct 5 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| James Craik Stirling, SCO |
![]() |
3 | 0 | 2 | 0 | 3 | 2 | X | 10 | |||
| Kevin Koe Calgary, AB |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
Event Statistics
James Craik
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.46 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Kevin Koe
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.11 |
| PA/G: | 8.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
James Craik
Kevin Koe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















