King Cash Spiel
Curling Scores
King Cash Spiel
Oct 17 - 20, 2024
|
| Draw Oct 18 - 3:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| David Loken White Rock, BC |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
| Alex Duncan-Wu New Westminster, BC |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
David Loken
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.94 |
| PA/G: | 9.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Alex Duncan-Wu
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.17 |
| PA/G: | 7.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
David Loken
Alex Duncan-Wu
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













