Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Curling Scores
Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Oct 31 - Nov 3, 2024
|
| Draw Nov 3 - 6:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Guy Simard Amos, QC |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 3 | |||
| Francois Roberge Levis, QC |
3 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | X | 7 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Guy Simard
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.15 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Francois Roberge
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.64 |
| PA/G: | 4.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.70 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.89 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Guy Simard
Francois Roberge
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















