Sundbyberg Open
Curling Scores
Sundbyberg Open
Oct 24 - 27, 2024
|
| Draw Oct 27 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mats Wrana Sundbyberg, SWE |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | ||
| Jacob Schmidt Hvidovre, DEN |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mats Wrana
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 11.25 |
| PA/G: | 5.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Jacob Schmidt
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 6.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mats Wrana
Jacob Schmidt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












