Pan-Continental Championships -- B-Division
Curling Scores
Pan-Continental Championships -- B-Division
Oct 27 - Nov 2, 2024
|
| Draw Oct 30 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Brazil Cabral de Mello, M |
![]() |
3 | 3 | 1 | 1 | 3 | 1 | X | 12 | |||||
| Nigeria Woods, H |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brazil
| Games: | 10 |
| Record: | 4W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.79 |
| PA/G: | 7.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Nigeria
| Games: | 10 |
| Record: | 2W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.06 |
| PA/G: | 14.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Brazil
Nigeria
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














