Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Curling Scores
Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Oct 31 - Nov 3, 2024
|
| Draw Nov 5 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Pierre-Luc Morissette Quebec city, QC |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 | |||
| Francois Roberge Levis, QC |
![]() |
1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pierre-Luc Morissette
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.68 |
| PA/G: | 4.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Francois Roberge
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.64 |
| PA/G: | 4.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.70 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.89 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Pierre-Luc Morissette
Francois Roberge
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















