Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Curling Scores
Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Oct 31 - Nov 3, 2024
|
| Draw Nov 5 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sonny Melancon La Sarre, QC |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | |||
| Jean-Sebastien Roy Des Collines, QC |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sonny Melancon
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.02 |
| PA/G: | 5.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Jean-Sebastien Roy
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.26 |
| PA/G: | 5.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sonny Melancon
Jean-Sebastien Roy
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














