Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Curling Scores
Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Nov 21 - 24, 2024
|
| Draw Nov 22 - 8:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Corrie Huerlimann Zug, SUI |
0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | |||
| Chelsea Brandwood Niagara Falls, ON |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | ||
Event Statistics
Corrie Huerlimann
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Chelsea Brandwood
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Corrie Huerlimann
| Games: | 75 |
| Record: | 42W - 33L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 6.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Chelsea Brandwood
| Games: | 45 |
| Record: | 28W - 17L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 6.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Corrie Huerlimann
Chelsea Brandwood
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















