Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Curling Scores
Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Nov 21 - 24, 2024
|
| Draw Nov 24 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Michael Brunner Bern, SUI |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | ||
| Sam Mooibroek Whitby, ON |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |||
Event Statistics
Michael Brunner
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Sam Mooibroek
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Michael Brunner
Sam Mooibroek
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















