Jim Sullivan Curling Classic
Curling Scores
Jim Sullivan Curling Classic
Nov 22 - 24, 2024
|
| Draw Nov 24 - 10:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Shelly Bradley Charlottetown, PEI |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 | ||
| Melodie Forsythe Fredericton, NB |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Shelly Bradley
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Melodie Forsythe
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.33 |
| PA/G: | 8.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Shelly Bradley
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.81 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Melodie Forsythe
| Games: | 24 |
| Record: | 14W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 6.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Shelly Bradley
Melodie Forsythe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Nov 24 -- 11:45am AT | |||
| Mallais | 6 | Final | |
| Blades | 5 | (8) | |
| Bradley | 5 | Final | |
| Forsythe | 6 | (EE) | |
| Mallais | 6 | Final | |
| Blades | 5 | (8) | |
| Bradley | 5 | Final | |
| Forsythe | 6 | (EE) |
| Mallais | 6 | Final | |
| Blades | 5 | (8) | |
| Bradley | 5 | Final | |
| Forsythe | 6 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















