KIOTI National
Curling Scores
KIOTI National
Nov 26 - Dec 1, 2024
|
| Draw Nov 26 - 6:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ross Whyte Stirling, SCO |
![]() |
3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | 7 | |||
| Marco Hoesli Glarus, SUI |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
Event Statistics
Ross Whyte
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.65 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.04 |
Marco Hoesli
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.39 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Ross Whyte
| Games: | 73 |
| Record: | 51W - 22L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 8.40 |
| PA/G: | 5.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Marco Hoesli
| Games: | 98 |
| Record: | 67W - 31L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.03 |
| PA/G: | 5.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Ross Whyte
Marco Hoesli
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















