Superstore Monctonian Challenge
Curling Scores
Superstore Monctonian Challenge
Dec 13 - 15, 2024
|
| Draw Dec 14 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Damien Lahiton Moncton, NB |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 4 | |||
| Colten Steele Dartmouth, NS |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Damien Lahiton
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Colten Steele
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.86 |
| PA/G: | 11.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Damien Lahiton
| Games: | 40 |
| Record: | 26W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Colten Steele
| Games: | 32 |
| Record: | 17W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 7.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Damien Lahiton
Colten Steele
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














