BC U20 Men's Championships
Curling Scores
BC U20 Men's Championships
Dec 27 - Jan 1, 2025
|
| Draw Dec 28 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Colby Wilson Prince George, BC |
0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 11 | |||
| Nicholas White Nanaimo, BC |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Colby Wilson
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.70 |
| PA/G: | 8.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Nicholas White
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 8.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Colby Wilson
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.08 |
| PA/G: | 7.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Colby Wilson
Nicholas White
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












