Swedish Eliteserien
Curling Scores
Swedish Eliteserien
Nov 29 - Mar 16, 2025
|
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
bye
| Games: | |
| Record: | W - L |
| Extra Ends: | W - L |
| One-Point Games: | W - L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
bye
| Games: | |
| Record: | W - L |
| Extra Ends: | W - L |
| One-Point Games: | W - L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
bye
| Games: | 19 |
| Record: | 7W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.56 |
| PA/G: | 9.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
bye
| Games: | 64 |
| Record: | 45W - 19L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.22 |
| PA/G: | 5.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
bye
bye
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Fri, Nov 29 -- 3:30pm CET | |||
| Oberg | 5 | Final | |
| Landelius | 7 | (7) | |
| Mattsson | 3 | Final | |
| Nygren | 6 | (7) | |
| Nyman | 10 | Final | |
| Julius | 0 | (3) | |
| Granbom | 4 | Final | |
| Wrana | 9 | (7) | |
| Oberg | 5 | Final | |
| Landelius | 7 | (7) | |
| Mattsson | 3 | Final | |
| Nygren | 6 | (7) | |
| Nyman | 10 | Final | |
| Julius | 0 | (3) | |
| Granbom | 4 | Final | |
| Wrana | 9 | (7) |
| Oberg | 5 | Final | |
| Landelius | 7 | (7) | |
| Mattsson | 3 | Final | |
| Nygren | 6 | (7) | |
| Nyman | 10 | Final | |
| Julius | 0 | (3) | |
| Granbom | 4 | Final | |
| Wrana | 9 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026










