Ontario Tankard - Open Qualifier
Curling Scores
Ontario Tankard - Open Qualifier
Jan 3 - 5, 2025
|
| Draw Jan 4 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Carter Bryant Brantford, ON |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | X | 6 | |||
| Owen Nicholls Kitchener, ON |
1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 4 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Carter Bryant
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.50 |
| PA/G: | 9.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Owen Nicholls
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Carter Bryant
| Games: | 28 |
| Record: | 5W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.06 |
| PA/G: | 12.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Owen Nicholls
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Carter Bryant
Owen Nicholls
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














