FISU World University Games
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
FISU World University Games
Jan 16 - 23, 2025
|
| Draw Jan 18 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| United States McDonald, A |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
| Sweden Dryburgh, M |
![]() |
4 | 0 | 2 | 2 | 0 | 4 | X | 12 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
United States
| Games: | 9 |
| Record: | 2W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.76 |
| PA/G: | 11.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Sweden
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 8.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
United States
| Games: | 19 |
| Record: | 9W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Sweden
| Games: | 58 |
| Record: | 31W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 6.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
United States
Sweden
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















