MJCT Tour Championship
Curling Scores
MJCT Tour Championship
Jan 31 - Feb 2, 2025
|
| Draw Feb 1 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Caitlyn McPherson , MB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | ||
| Samantha Eagles , MB |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Caitlyn McPherson
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 5.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Samantha Eagles
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 6.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Caitlyn McPherson
Samantha Eagles
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Sat, Feb 1 -- 1:00pm CT | |||
| Hayward | 8 | Final | |
| Buchalter | 5 | (7) | |
| McPherson | 4 | Final | |
| Eagles | 3 | (8) | |
| Hayward | 8 | Final | |
| Buchalter | 5 | (7) | |
| McPherson | 4 | Final | |
| Eagles | 3 | (8) |
| Hayward | 8 | Final | |
| Buchalter | 5 | (7) | |
| McPherson | 4 | Final | |
| Eagles | 3 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












