German Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
German Mixed Doubles National Championship
Mar 4 - 6, 2025
|
| Draw Mar 6 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Schoell/Sutor Oberstdorf, GER |
0 | |||||||||||
| Abbes/Harsch Fuessen, GER |
0 | |||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Schoell/Sutor
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Abbes/Harsch
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 8.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Schoell/Sutor
Abbes/Harsch
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















