Canadian Masters Curling Championship
Curling Scores
Canadian Masters Curling Championship
Apr 1 - 6, 2025
|
| Draw Apr 2 - 7:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Northern Ontario Gordon, R |
0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | |||
| New Brunswick Tallon, W |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Northern Ontario
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.28 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
New Brunswick
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.76 |
| PA/G: | 8.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Northern Ontario
New Brunswick
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














