Canadian Masters Curling Championship
Curling Scores
Canadian Masters Curling Championship
Apr 1 - 6, 2025
|
| Draw Apr 4 - 7:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Manitoba Neufeld, R |
3 | 2 | 0 | 5 | X | 10 | ||||||
| Prince Edward Island Rosseau, P |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Manitoba
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.88 |
| PA/G: | 4.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Prince Edward Island
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.19 |
| PA/G: | 9.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Manitoba
Prince Edward Island
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















