WCT Belgium Mixed Doubles Cup
Curling Scores
WCT Belgium Mixed Doubles Cup
Apr 3 - 6, 2025
|
| Draw Apr 5 - 6:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bacali/Pop Bucharest, ROU |
2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | 7 | |||
| Pop/Felecan Bucharest, ROU |
![]() |
0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bacali/Pop
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.86 |
| PA/G: | 12.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.76 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Pop/Felecan
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.95 |
| PA/G: | 11.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bacali/Pop
Pop/Felecan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Sat, Apr 5 -- 12:00pm CET | |||
| Baca/Pop | 7 | Final | |
| Pop/Fele | 5 | (7) | |
| Augu/Herm | 5 | Final | |
| van /Spru | 6 | (8) | |
| Hoes/Verr | 12 | Final | |
| Geer/Heyl | 2 | (8) | |
| Baca/Pop | 7 | Final | |
| Pop/Fele | 5 | (7) | |
| Augu/Herm | 5 | Final | |
| van /Spru | 6 | (8) | |
| Hoes/Verr | 12 | Final | |
| Geer/Heyl | 2 | (8) |
| Baca/Pop | 7 | Final | |
| Pop/Fele | 5 | (7) | |
| Augu/Herm | 5 | Final | |
| van /Spru | 6 | (8) | |
| Hoes/Verr | 12 | Final | |
| Geer/Heyl | 2 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












