World Junior Curling Championships
Curling Scores
World Junior Curling Championships
Apr 12 - 21, 2025
|
| Draw Apr 16 - 3:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Italy Mariani, R |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 2 | X | 8 | ||
| Canada MacNutt, A |
0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Italy
| Games: | 9 |
| Record: | 2W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.91 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Canada
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 6.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Italy
| Games: | 20 |
| Record: | 7W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 7.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Canada
| Games: | 38 |
| Record: | 19W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.29 |
| PA/G: | 7.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Italy
Canada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













