Mixed Doubles Prague Open
Curling Scores
Mixed Doubles Prague Open
Sep 11 - 14, 2025
|
| Draw Sep 14 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Zelingrova/Chabicovsky , CZE |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 7 | ||
| Zhang/Wang Beijing, CHN |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Zelingrova/Chabicovsky
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.78 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Zhang/Wang
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.36 |
| PA/G: | 5.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Season Statistics
Zhang/Wang
| Games: | 30 |
| Record: | 17W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Zelingrova/Chabicovsky
Zhang/Wang
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Sun, Sep 14 -- 1:00pm CET | |||
| Zeli/Chab | 7 | Final | |
| Zhan/Wang | 6 | (EE) | |
| Engl/Wund | 5 | Final | |
| Klim/Klim | 7 | (8) | |
| Zeli/Chab | 7 | Final | |
| Zhan/Wang | 6 | (EE) | |
| Engl/Wund | 5 | Final | |
| Klim/Klim | 7 | (8) |
| Zeli/Chab | 7 | Final | |
| Zhan/Wang | 6 | (EE) | |
| Engl/Wund | 5 | Final | |
| Klim/Klim | 7 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













