Ontario U20 Junior Championship
Curling Scores
Ontario U20 Junior Championship
Jan 29 - Feb 2, 2025
|
| Draw Feb 1 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Ava Acres Ottawa, ON |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 | X | 9 | |||||
| Emma Penston Barrie, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ava Acres
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.31 |
| PA/G: | 5.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Emma Penston
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 9.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ava Acres
Emma Penston
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 10 -- Sat, Feb 1 -- 2:30pm ET | |||
| Wrigley | 6 | Final | |
| Langford | 9 | (10) | |
| Acres | 9 | Final | |
| Penston | 1 | (6) | |
| Vivier | 10 | Final | |
| Frlan | 6 | (10) | |
| Wilson | 10 | Final | |
| Brittain | 4 | (9) | |
| Wrigley | 6 | Final | |
| Langford | 9 | (10) | |
| Acres | 9 | Final | |
| Penston | 1 | (6) | |
| Vivier | 10 | Final | |
| Frlan | 6 | (10) | |
| Wilson | 10 | Final | |
| Brittain | 4 | (9) |
| Wrigley | 6 | Final | |
| Langford | 9 | (10) | |
| Acres | 9 | Final | |
| Penston | 1 | (6) | |
| Vivier | 10 | Final | |
| Frlan | 6 | (10) | |
| Wilson | 10 | Final | |
| Brittain | 4 | (9) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












