GSOC Wheelchair Invitational
Curling Scores
GSOC Wheelchair Invitational
Sep 24 - 28, 2025
|
| Draw Sep 28 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Canada White Moose Jaw, SK |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 5 | |||
| Italy Trentino, ITA |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | ||
Event Statistics
Canada White
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.69 |
| PA/G: | 8.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Italy
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.54 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Canada White
Italy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: BZ -- Sun, Sep 28 -- 10:30am ET | |||
| Canada White | 5 | Final | |
| Italy | 4 | (8) ![]() |
|
| Canada White | 5 | Final | |
| Italy | 4 | (8) ![]() |
| Canada White | 5 | Final | |
| Italy | 4 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












