Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
|
| Draw Oct 2 - 11:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jonathan Beuk Kingston, ON |
0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | 6 | |||
| Eric Fenech Toronto, ON |
![]() |
3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 9 | ||
Event Statistics
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.41 |
| PA/G: | 10.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.82 |
| PA/G: | 8.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
| Games: | 28 |
| Record: | 13W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.45 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Alex Champ (Oct 24, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 2nd End vs. JaeBeom Lee (Oct 3, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 5th End vs. Shinya Abe (Oct 24, 2025)
> 3 in 5th End vs. Alex Champ (Oct 24, 2025)
> 3 in 2nd End vs. Magnus Ramsfjell (Oct 2, 2025)
> 3 in 1st End vs. Eric Fenech (Oct 2, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 7th End vs. Nathan Young (Oct 25, 2025)
> 2 in 2nd End vs. Reid Carruthers (Oct 23, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















