Mixed Doubles Karlstad
Curling Scores
Mixed Doubles Karlstad
Oct 9 - 12, 2025
|
| Draw Oct 10 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kjaerland/Braenden Lillehammer, NOR |
![]() |
0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | X | X | 6 | ||
| Grande/Spiller Pinerolo, ITA |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kjaerland/Braenden
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.27 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Grande/Spiller
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 9.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Kjaerland/Braenden
| Games: | 25 |
| Record: | 17W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.72 |
| PA/G: | 7.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Grande/Spiller
| Games: | 45 |
| Record: | 29W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.59 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Scoring Records - Season
Kjaerland/Braenden
Grande/Spiller
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












