Curling Stadium Martensville Mixed Doubles
Curling Scores
Curling Stadium Martensville Mixed Doubles
Oct 17 - 19, 2025
|
| Draw Oct 19 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ostrowski/Nickel Hudson, WI |
0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
| Hartwell/Borkovic Sherwood Park, AB |
3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 7 | |||
Event Statistics
Ostrowski/Nickel
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.71 |
| PA/G: | 8.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Hartwell/Borkovic
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 7.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Ostrowski/Nickel
| Games: | 44 |
| Record: | 22W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.22 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Hartwell/Borkovic
| Games: | 28 |
| Record: | 13W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.09 |
| PA/G: | 9.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Ostrowski/Nickel
Hartwell/Borkovic
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Oct 19 -- 9:00am MT | |||
| Spri/Spri | 5 | Final | |
| Hoag/Gord | 3 | (7) ![]() |
|
| Asht/Ede | 8 | Final | |
| Holt/Bren | 9 | (8) ![]() |
|
| Ostr/Nick | 4 | Final | |
| Hart/Bork | 7 | (8) ![]() |
|
| Rugg/Gamb | 4 | Final | |
| Arbu/Macd | 6 | (8) ![]() |
|
| Spri/Spri | 5 | Final | |
| Hoag/Gord | 3 | (7) ![]() |
|
| Asht/Ede | 8 | Final | |
| Holt/Bren | 9 | (8) ![]() |
|
| Ostr/Nick | 4 | Final | |
| Hart/Bork | 7 | (8) ![]() |
|
| Rugg/Gamb | 4 | Final | |
| Arbu/Macd | 6 | (8) ![]() |
| Spri/Spri | 5 | Final | |
| Hoag/Gord | 3 | (7) ![]() |
|
| Asht/Ede | 8 | Final | |
| Holt/Bren | 9 | (8) ![]() |
|
| Ostr/Nick | 4 | Final | |
| Hart/Bork | 7 | (8) ![]() |
|
| Rugg/Gamb | 4 | Final | |
| Arbu/Macd | 6 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













