Tallinn Ladies International Challenger
Curling Scores
Tallinn Ladies International Challenger
Nov 6 - 9, 2025
|
| Draw Nov 8 - 1:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ema Polivkova Prague, CZE |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Fay Henderson Stirling, SCO |
![]() |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | X | 10 | |||
Event Statistics
Ema Polivkova
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 8.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Fay Henderson
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.35 |
| PA/G: | 4.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Ema Polivkova
| Games: | 10 |
| Record: | 3W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.40 |
| PA/G: | 9.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Fay Henderson
| Games: | 48 |
| Record: | 23W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.97 |
| PA/G: | 7.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Ema Polivkova
Fay Henderson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 10 -- Sat, Nov 8 -- 8:15am EET | |||
| Polivkova | 1 | Final | |
| Henderson | 10 | (6) ![]() |
|
| Barone | 7 | Final | |
| Messenzehl | 6 | (EE) ![]() |
|
| Kalocsai-van Dorp | 5 | Final | |
| Lipinska | 7 | (EE) ![]() |
|
| Polivkova | 1 | Final | |
| Henderson | 10 | (6) ![]() |
|
| Barone | 7 | Final | |
| Messenzehl | 6 | (EE) ![]() |
|
| Kalocsai-van Dorp | 5 | Final | |
| Lipinska | 7 | (EE) ![]() |
| Polivkova | 1 | Final | |
| Henderson | 10 | (6) ![]() |
|
| Barone | 7 | Final | |
| Messenzehl | 6 | (EE) ![]() |
|
| Kalocsai-van Dorp | 5 | Final | |
| Lipinska | 7 | (EE) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














