Tallinn Ladies International Challenger
Curling Scores
Tallinn Ladies International Challenger
Nov 6 - 9, 2025
|
| Draw Nov 8 - 1:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Evelina Barone Riga, LAT |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | ||
| Sara Messenzehl Fuessen, GER |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
Event Statistics
Evelina Barone
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.41 |
| PA/G: | 7.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.21 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Sara Messenzehl
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 6.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Evelina Barone
| Games: | 35 |
| Record: | 23W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.06 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Sara Messenzehl
| Games: | 52 |
| Record: | 31W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 6.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Evelina Barone
Sara Messenzehl
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 10 -- Sat, Nov 8 -- 8:15am EET | |||
| Polivkova | 1 | Final | |
| Henderson | 10 | (6) ![]() |
|
| Barone | 7 | Final | |
| Messenzehl | 6 | (EE) ![]() |
|
| Kalocsai-van Dorp | 5 | Final | |
| Lipinska | 7 | (EE) ![]() |
|
| Polivkova | 1 | Final | |
| Henderson | 10 | (6) ![]() |
|
| Barone | 7 | Final | |
| Messenzehl | 6 | (EE) ![]() |
|
| Kalocsai-van Dorp | 5 | Final | |
| Lipinska | 7 | (EE) ![]() |
| Polivkova | 1 | Final | |
| Henderson | 10 | (6) ![]() |
|
| Barone | 7 | Final | |
| Messenzehl | 6 | (EE) ![]() |
|
| Kalocsai-van Dorp | 5 | Final | |
| Lipinska | 7 | (EE) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












