Chicago Mixed Doubles Dog Dare
Curling Scores
Chicago Mixed Doubles Dog Dare
Nov 6 - 9, 2025
|
| Draw Nov 8 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ponzio/Picard Chaska, MN |
![]() |
2 | 0 | 2 | 4 | 0 | X | 8 | ||||
| Visser/Visser Lombard, IL |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 3 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ponzio/Picard
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.48 |
| PA/G: | 8.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Visser/Visser
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Season Statistics
Ponzio/Picard
| Games: | 20 |
| Record: | 6W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.19 |
| PA/G: | 10.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Visser/Visser
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Scoring Records - Season
Ponzio/Picard
Visser/Visser
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













