Danish Open
Curling Scores
Danish Open
Nov 13 - 16, 2025
|
| Draw Nov 16 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Madeleine Dupont Hvidovre, DEN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | X | 1 | ||
| Marianne Roervik Lillehammer, NOR |
3 | 1 | 0 | 3 | X | X | X | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Madeleine Dupont
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.67 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.71 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Marianne Roervik
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.43 |
| PA/G: | 4.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Madeleine Dupont
| Games: | 84 |
| Record: | 62W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.00 |
| PA/G: | 5.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Marianne Roervik
| Games: | 52 |
| Record: | 33W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.92 |
| PA/G: | 6.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Scoring Records - Season
Madeleine Dupont
Marianne Roervik
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















