Red Deer Curling Classic
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Red Deer Curling Classic
Nov 14 - 17, 2025
|
| Draw Nov 17 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Xenia Schwaller Zurich, SUI |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 8 | ||
| Miyu Ueno Karuizawa, JPN |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Xenia Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.35 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Miyu Ueno
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.17 |
| PA/G: | 7.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Xenia Schwaller
| Games: | 110 |
| Record: | 80W - 30L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Miyu Ueno
| Games: | 72 |
| Record: | 44W - 28L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.09 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Xenia Schwaller
Miyu Ueno
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Mon, Nov 17 -- 8:30am MT | |||
| Fujisawa | 7 | Final | |
| Kitazawa | 5 | (8) | |
| Schwaller | 8 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) | |
| Fujisawa | 7 | Final | |
| Kitazawa | 5 | (8) | |
| Schwaller | 8 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) |
| Fujisawa | 7 | Final | |
| Kitazawa | 5 | (8) | |
| Schwaller | 8 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















