Capital Curling Classic
Curling Scores
Capital Curling Classic
Oct 10 - 12, 2025
|
| Draw Oct 10 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mike Kennedy Saguenay, QC |
0 | 2 | 2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 10 | |||
| Riley Fung-Ernst Waterloo, ON |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mike Kennedy
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.95 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Riley Fung-Ernst
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 9.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Mike Kennedy
| Games: | 32 |
| Record: | 19W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Riley Fung-Ernst
| Games: | 20 |
| Record: | 4W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 11.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Mike Kennedy
Riley Fung-Ernst
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















