Capital Curling Classic
Curling Scores
Capital Curling Classic
Oct 10 - 12, 2025
|
| Draw Oct 12 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jasmin Gibeau Buckingham, QC |
0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | X | 5 | |||
| Leandre Girard , QC |
![]() |
3 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jasmin Gibeau
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.05 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Leandre Girard
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 6.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Jasmin Gibeau
| Games: | 20 |
| Record: | 8W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.25 |
| PA/G: | 8.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Leandre Girard
| Games: | 29 |
| Record: | 15W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Jasmin Gibeau
Leandre Girard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Oct 12 -- 11:00am ET | |||
| Lavoie | 5 | Final | |
| McNamara | 7 | (8) | |
| Roberge | 6 | Final | |
| Kennedy | 3 | (7) | |
| Gibeau | 5 | Final | |
| Girard | 8 | (7) | |
| Biemans | 5 | Final | |
| Elie | 6 | (8) | |
| Lavoie | 5 | Final | |
| McNamara | 7 | (8) | |
| Roberge | 6 | Final | |
| Kennedy | 3 | (7) | |
| Gibeau | 5 | Final | |
| Girard | 8 | (7) | |
| Biemans | 5 | Final | |
| Elie | 6 | (8) |
| Lavoie | 5 | Final | |
| McNamara | 7 | (8) | |
| Roberge | 6 | Final | |
| Kennedy | 3 | (7) | |
| Gibeau | 5 | Final | |
| Girard | 8 | (7) | |
| Biemans | 5 | Final | |
| Elie | 6 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















